23.04.2015-Mütevelli Heyet Başkanımız Ömer Yıldız’ın 23 Nisan Mesajı

23.04.2015-Mütevelli Heyet Başkanımız Ömer Yıldız’ın 23 Nisan Mesajı

Mütevelli Heyet Başkanımız Ömer Yıldız’ın 23 Nisan Mesajı

Topraklarımızın işgal altında olduğu, bağımsızlığımızın tehlikeye girdiği zor bir dönemde, milletin kendi kaderine el koyduğu 23 Nisan 1920, tarihimizde önemli bir dönüm noktasıdır.

Büyük Önder Atatürk “çocuklar milletin geleceğidir” düşüncesi ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramını, çocuklara armağan etmiştir. Dünya tarihinde çocuklara bayram armağan eden ilk lider olmuştur.

Ülkemizin huzuru, refahı ve gelişmesi için yarınları kucaklamaya hazırlanan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli, mutlu ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeleri en önemli gayemizdir. Geleceğimizin teminatı olan çocukların kendilerini geliştirmeleri, araştıran ve sorgulayabilen donanımlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak biz yöneticilerin en önemli görevlerinden bir tanesidir. Bu sebep ile çocuklarımıza sahip çıkacak onların yarına daha umutlu ulaşması için gayret edeceğiz.

Tarihimizin gurur dolu sayfalarının çocuklarımız tarafından bilinmesi, kutsal mücadelenin gelecek kuşaklara aktarılması ve atalarımızın vatan sevgisinin anlaşılması açısından “23 Nisan” önemli bir vesiledir. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir sözünde ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa götürecek sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz’ diyerek ülkemizin aydınlık geleceği için çocukların ne kadar önemli olduğuna vurgu yapmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum.